Obowiązek informacyjny wynikający z Ustawy z dnia 16 listopada 2012 r. o zmianie ustawy – Prawo telekomunikacyjne oraz niektórych innych ustaw.

Wyłącz komunikat

politechnika
50-lecie KU AZS PRz

Uroczystości Jubileuszowe AZS

W dniu 15 czerwca 2013 roku uroczystym otwarciem okolicznościowej wystawy oraz  akademią  w auli Regionalnego Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnego Politechniki Rzeszowskiej rozpoczęły się obchody jubileuszu 50-lecia Klubu Uczelnianego AZS w Rzeszowie i na Podkarpaciu. Celem Jubileuszu było przypomnienie historii sportu akademickiego w naszym regionie oraz wszystkich tych co z wielką pasji tworzyli rzeszowski i podkarpacki AZS. Współgospodarzem uroczystości był JM Rektor Politechniki Rzeszowskiej – prof. dr hab. inż. Marek Orkisz – uczelni, w której rozpoczęła się działalność AZS na Podkarpaciu. W jubileuszowym spotkaniu wzięło udział około 300 byłych i obecnych zawodników, działaczy i sympatyków naszego klubu a także przedstawiciele Władz Wojewódzkich i Miejskich, Władz podkarpackich Uczelni oraz Zarządu Głównego AZS.

Jubileusz stał się doskonałą okazją, aby podziękować i wyróżnić tych którzy przyczynili się do powstania  i dynamicznego rozwoju naszego klubu oraz godnie reprezentowali nasze barwy na arenie światowej i ogólnopolskiej:

Brązowy   KRZYŻ   ZASŁUGI otrzymali:

Gorczyca  Franciszek

Sowa  Grzegorz

Odznakę  Za  Zasługi  dla  Sportu:

Domino  Antoni -Złota

Konieczny  Ryszard – Brązowa

Odznakę  Akademickiego  Związku  Sportowego

Paweł  Chmiel-Złota

Piotr  Chmiel-Złota

Arian  Aleksander-Srebrna

Biela  Sebastian- Srebrna

Kielar Damian - Srebrna

Kamil  Herba – Srebrny

Medal  60-lecia SWFiS

Antoni  Domino

Franciszek  Gorczyca

Marian   Granat

Stanisław  Kołodziej

Ryszard  Konieczny

Jacek   Lutak

Henryk  Meder

Teofil Mazurkiewicz

Nagroda imienia Eugeniusza Piaseckiego AZS:

dr Jacek Biliński

Po części oficjalnej goście wzięli udział w „Spotkaniu  Pokoleń” które było wyjątkowe. Pojawiło się na nim   180 osób, które decydowały i tworzyły 50-cio letnią historię naszego klubu. Była to okazja do wspomnień i refleksji  a także do rozmów na temat przyszłości i kierunku w jakim powinien rozwijać się AZS na Podkarpaciu.

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Rzeszowskiej
35 - 082 Rzeszów