Obowiązek informacyjny wynikający z Ustawy z dnia 16 listopada 2012 r. o zmianie ustawy – Prawo telekomunikacyjne oraz niektórych innych ustaw.

Wyłącz komunikat

politechnika
Historia

W historii Akademickiego Związku Sportowego w Rzeszowie można wyodrębnić dwa zasadnicze okresy. Początkowy okres działalności związany jest z powstaniem pierwszej w historii miasta i województwa uczelni - Wyższej Szkoły Inżynierskiej. Jednakże organizacyjne podstawy akademickiego życia sportowego budowała mgr Stanisława Kot już dwa lata wcześniej w ówczesnym Studium Nauczycielskim. Zatem za początek działalności AZS w Rzeszowie uznać należy dzień 14 maja 1963 roku, kiedy to na I-szym Walnym Zebraniu powołano do życia Klub, którego pierwszym prezesem został Kazimierz Oczoś, wieloletni Rektor a obecny profesor późniejszej Politechniki Rzeszowskiej.

Akademicki Związek Sportowy Klubu Uczelnianego WSI od 1 października 1974 roku nosił nazwę Klubu Uczelnianego Politechniki Rzeszowskiej. Klub ten był pierwszym w środowisku Rzeszowskim, a Prezydium Zarządu pracowało w składzie:

• Kazimierz Oczoś - prezes ( fotografia )
  • Stanisław Grzesik - v-prezes ds. sportowych
  • Jerzy Januszewski - v-prezes ds. organizacyjnych