Strona: Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim Warszawa 24.03.2024 / Centrum Sportu Akademickiego - Politechnika Rzeszowska

Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim Warszawa 24.03.2024

2024-04-02
, red.  Tomasz Ogórek

W dniu 24.03.2024 zostały rozegrane zawody z cyklu Akademickich Mistrzostw Polski w ergometrze wioślarskim.
W zawodach na obiekcie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie udział wzięło około 500 zawodników z 39 uczelni z całego kraju.
Uczestnicy zawodów rywalizowali w czterech kategoriach: waga lekka kobiet, waga open kobiet, waga lekka mężczyzn i waga open mężczyzn. W generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet nasza uczelnia uplasowały się na 24 miejscu natomiast w klasyfikacji drużynowej w typie uczelni technicznych na 7 miejscu.
W generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn nasza uczelnia uplasowała na 25 miejscu natomiast w klasyfikacji drużynowej w typie uczelni technicznych na 10 miejscu.
Na szczególną pochwałę zasługują indywidualne wyniki w wadze lekkiej kobiet: Patrycji Mytych 41 m na 87 startujących oraz wadze open mężczyzn Dominika Karnasa 55 m oraz Jakuba Hałuchi 58 m na 179 startujących.

Szczegółowe wyniki pod linkiem: https://azs.waw.pl/ampergometr/

Reprezentacja kobiet PRz:

41 m    Patrycja Mytych Wydział Zarządzania

68 m    Katarzyna Liszewska Wydział Zarządzania

70 m    Gabriela Kulczycka Budowy Maszyn i Lotnictwa

71 m    Maria Majek Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

82 m    Weronika Miśkowicz Wydział Zarządzania

97 m    Martyna Zych Wydział Zarządzania

Reprezentacja mężczyzn PRz:

55 m    Dominik Karnas Wydział Zarządzania

58 m    Jakub Hałucha Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

82 m    Wiktor Fiszbach Wydział Elektrotechniki i Informatyki

91 m    Kamil Krzeszowski Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

94 m    Paweł Junik Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

107 m  Kacper Symula Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

144 m  Mateusz Pęksa Wydział Zarządzania

Gratulujemy wszystkim studentom uzyskanych wyników i walki do końca.

Trener sekcji: dr  Grzegorz Bril

Powrót do listy aktualności